deutsche Version

Koupaliště, rybníky, aqua centrum

Jinolice

Jinolické rybníky jsou nejvyhledávanější vodní plochou v Českém ráji. Tato soustava tří rybníků se nachází pouhé čtyři kilometry od Železnice na úpatí Prachovských skal.
Největší z rybníků se nazývá Oborský a je nejvhodnější k příjemnému koupání. Má písčité dno a písčitou a travnatou pláž, můžete ho využít k provozování mnoha vodních sportů. Prostřední rybník se jmenuje Němeček a je také vhodný ke koupání. U obou rybníků jsou plně zajištěny služby pro návštěvníky včetně občerstvení, parkoviště a veřejného tábořiště s možností ubytování ve vlastních stanech a karavanech nebo chatkách. Nejmenší z rybníků je vyhlášen přírodní památkou a nepochybně má své kouzlo. Při procházkách po jeho divokých březích můžete narazit na nejedno překvapení, přírodní zajímavost nebo oživit ducha místa. Ne nadarmo se tento rybník tajemně nazývá Vražda.

Sobotka

Sobotka je nejen rodištěm básníka Fráni Šrámka a historickým městem, svým návštěvníkům nabízí také možnost letních radovánek na městském koupališti. To má rozměry 60 x 40 metrů a největší hloubku čytři metry. Na koupališti si můžete zahrát volejbal, využít občerstvení nebo úschovnu kol. Areál nabízí také možnost ubytování, jak v tří a čtyřlůžkových pokojích v hlavní budově, tak v třílůžkových chatkách, nebo vlastních stanech.

Aqua centrum Jičín

Aqua centrum je rozsáhlé plavecké a rekreační centrum pro Jičín a široké okolí. Můžete si zde vybrat ze tří bazénů, plaveckého, dětského a skokanského. Vaše ratolesti jistě uvítají dětské brouzdaliště, divokou řeku nebo 96 metrů dlouhý tobogan. Pro odpočinek a relaxaci jsou v Aqua centru připraveny výřivé vany, parní komora nebo sauna. V areálu je také solárium a masérské centrum. Při dobrém počasí nemusíte pobývat pouze pod střechou Aqua centra, připravena pro vás je venkovní plocha, kde se můžete opalovat na travnaté ploše nebo oblázkové pláži, k dispozici jsou také lehátka a dvě pískoviště pro děti.

Lomnice nad Popelkou

Koupaliště v Lomnici nad Popelkou je umístěno v klidné části města v přírodní scenérii Obora pod nedalekým vrchem Tábor. Koupaliště je lehce dostupné z vlakového nádraží, cesta trvá zrhuba tři minuty pěšky. Lomnický letní bazén je velmi vhodný pro rodiny s dětmi, nabízí dětské brouzdaliště, skluzavku a ostrůvek se stromy. Rozlehlý travnatý areál koupaliště je vhodný pro dovádění s míčem nebo létajícím talířem, využít můžete také hřiště na plážový volejbal. Samozřejmostí je sociální zařízení, převlékárny a občerstvení.